Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių 2021“

Kovo mėnesį mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos „Be patyčių 2021“, skirtos stabdyti patyčias ir kitokį žeminantį elgesį. Šių metų socialine kampanija „Praleisk progą pasityčioti“ „Vaikų linija“ kreipiasi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nepasityčioti.
Klasių valandėlių metu mokiniai žiūrėjo ir aptarė keturis animacinius filmukus „Atpažink liūdesį ir kitus jausmus“, „Kaip išreikšti pyktį neįskaudinant kito?“, „Kaip susilaikyti nuo žeminančio elgesio internete?“, „Kai emocijos iš virtualios erdvės persikelia į mokyklą“. Juose atkreipiamas dėmesys į situacijas, kai vaikams kyla impulsas įskaudinti ar pažeminti kitą žmogų, ir mokoma, kaip suvaldyti kilusį norą pasityčioti. Jiems taip pat buvo priminta apie mūsų mokyklos interneto svetainėje esančią „Patyčių dėžutę“ – priemonę, kuri leidžia mokiniams anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias, o mokyklai – reaguoti į jas ir laiku suteikti pagalbą.
Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos ugdytiniai kovo mėnesį, per etikos pamokas, kūrė plakatus tema „Praleidžiu progą pasityčioti“ ir aktyviai dalyvavo akcijoje „Draugystės receptas“.
Mokytojams buvo parengtas lankstinukas „Kaip elgtis pastebėjus patyčias“.
Psichologė I. Martinkienė mokyklos „Facebook“ paskyroje mokinių tėvams pateikė vaizdo medžiagą „Sugriaukime mitus apie patyčias“.

Vaizdo medžiagą, skirtą tėvams, galima pažiūrėti čia:
https://fb.watch/4s2eRTfPT1/

Skip to content