Organizavome respublikinį bendrojo ugdymo mokyklų 5‒8 klasių mokinių konkursą „Lietuva – jūrinė valstybė“

Gruodžio ir sausio mėnesiais Klaipėdos jūrų kadetų mokykla kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi organizavo virtualų konkursą ,,Lietuva – jūrinė valstybė“, skirtą Lietuvos laivyno 100 metų jubiliejui, respublikos bendrojo ugdymo mokyklų 5‒8 klasių mokiniams. Jie turėjo sukurti temų „Lietuva – jūrinė valstybė“ arba „Lietuvos laivynui ‒ 100 metų“ interpretacijas piešdami piešinį ar plakatą.
Komisijai, sudarytai iš organizatorių bei rėmėjų atstovų, buvo pateiktas 51 darbas. Džiugu, kad konkurse dalyvavo ne tik šešių bendrojo ugdymo mokyklų, bet ir trijų neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniai iš Klaipėdos miesto ir Plungės rajono. Dėl šios priežasties mokinių darbai buvo suskirstyti į dvi grupes, o vertintojai išrinko, jų nuomone, geriausius darbus kiekvienoje jų.
Tarp neformaliojo švietimo įstaigų mokinių darbų geriausiu pripažintas keturiolikmetės Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos ugdytinės A. Tažytės piešinys „Jūrų uosto darbininkai“. Antra vieta skirta tos pačios ugdymo įstaigos keturiolikos metų mokinės S. Solomotinos darbui „Jūrų uostas ir darbininkai“. Trečią vietą laimėjo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dizaino studiją „Kukutis“ lankančios K. Michejevos piešinys „Lietuva ‒ jūrinė valstybė“.
Bendrojo ugdymo mokyklų mokinių darbų grupėje pirma vieta skirta mūsų mokyklai konkurse atstovavusios aštuntokės M. Gedvilės piešiniui „Lietuva jūroje“. Antrą vietą laimėjo Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos aštuntos klasės mokinės I. Abromavičiūtės darbas „Uosto gyvenimas“, o trečią ‒ Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos 7 klasėje besimokančio O. Šleiniaus piešinys „Lietuva ‒ jūrinė valstybė“.
Sveikiname prizinių vietų laimėtojus, dėkojame visiems dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams, konkurso rėmėjams ‒ Lietuvos karinėmis jūrų pajėgoms bei Lietuvos jūrininkų sąjungai.

Skip to content