Netradicinio ugdymo dieną skyrėme mokinių kultūriniam ugdymui

Balandžio 28-ąją, netradicinio ugdymo dieną, mūsų mokyklos mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos programos „Kultūros pasas“ edukacijose.
Penktokai edukacinio užsiėmimo „Iliuzija lėlių teatre“ metu sužinojo, kodėl teatras gali būti laikomas iliuzija, kaip ji sukuriama. Lėlininkai K. Bručkus ir V. Kairys edukacijos dalyvius skatino fantazuoti ir vaizduotėje susikurti asmeninę iliuziją, kuri ateityje galbūt virs tikrove. Taip pat mokiniai pamatė, kaip kuriamas šešėlių spektaklis.
Šeštokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mokausi iš kino“, kurio tikslas ‒ padėti mokiniams atrasti ir suprasti kino meną, ugdyti jaunimo meninius gebėjimus, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas. 6a ir 6b klasių mokiniai žiūrėjo čekų režisieriaus T. Polenskio filmą „Gauja“, kuriame vaizduojamos šešiolikmečio vaikino pastangos pritapti prie bendraamžių, santykiai su tėvais ir mergina. Po peržiūros mokiniai su profesionalia kino edukatore G. Žulyte diskutavo apie filmą.
7‒9 klasių mokiniai žiūrėjo spektaklį „Įsilaužėlis”, pastatytą pagal M. Vahlio to paties pavadinimo romaną. „Įsilaužėlyje“, drąsiame ir provokuojančiame spektaklyje apie didmiesčio jaunimo būtį, gvildenamos draugystės, meilės, tiesos, gyvenimo prasmės temos mokinius ir jų mokytojus paskatino kiek kitaip pažvelgti į kasdienybę.
Viliamės, kad netradicinio ugdymo dieną įgyta patirtis ne tik prisidėjo prie mokinių kultūrinės kompetencijos ugdymo, bet ir paskatins juos būti kūrybingesnius.

Skip to content