Mokyklos bibliotekos informacija

Mūsų mokyklos bibliotekos vedėja D. Gudavičienė visus sveikina su Tarptautine vaikų knygos diena, visame pasaulyje minima balandžio 2 dieną.
Ji rekomenduoja mokiniams, kai bus galimybė, perskaityti dvi knygas: C. Beauvais „Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja” ir P. Forde „Žodžių sąrašas”.
C. Beauvais, kuri už kūrybą vaikams pelnė ne vieną apdovanojimą, knygoje pasakojama apie tris paaugles, mokykloje patiriančias užgauliojimus ir patyčias. Mirėja, Astrida ir Hakima tampa geriausiomis draugėmis ir padeda viena kitai ne tik susidoroti su šia problema, bet ir kartu išsiruošia į kelionę dviračiais. Keliaudamos jos mokosi priimti save ir viena kitą su humoru, mąstyti pozityviai, atsikratyti kompleksų, suvokti, kad už išvaizdą yra daug svarbesnių dalykų.
Ši knyga paauglius moko, kad gyvenimo mestus iššūkius reikia priimti drąsiai.
P. Forde knygoje pasakojama apie pasaulį ištikusią klimato katastrofą, po kurios pavyksta išgyventi tik daliai žmonių. Jie įsikuria naujajame Arkos mieste, už kurio sienų plyti laikinė gamta ir beribis vandenynas. Miesto įkūrėjas jo gyventojams leidžia vartoti tik ribotą skaičių žodžių. Už kalbėjimą žodžiais, neįtrauktais į sąrašą, žmonės griežtai baudžiami. Mergaitė Leta suabejoja tokiu įstatymu ir pradeda rinkti, archyvuoti senus žodžius, kad jie neišnyktų.
Knyga, sulaukusi pripažinimo visame pasaulyje, jaunus žmones skatina susimąstyti apie mūsų planetos likimą, žmonijos praeitį ir dabartį, žodžio ir kalbos svarbą.

Skip to content