Minėjome Laisvės gynėjų dieną

Sausio 12 dieną prie Klaipėdos miesto savivaldybės buvo uždegti atminimo laužai laisvės gynėjams pagerbti. Į renginį susibūrusiems žmonėms koncertavo įvairūs uostamiesčio meno kolektyvai. Mūsų mokyklos mokiniams buvo patikėta, skambant kariljono varpams, tarti žuvusių laisvės gynėjų pavardes. Sausio 13 dieną mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir ryte ant palangių kabinetuose uždegė atminimo žvakutes.

Tądien sulaukėme svečių iš Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos. Karininkai pristatė tarnybos kariuomenėje ypatumus, pasidalino savo patirtimi, pademonstravo turimus ginklus, atsakė į mokinių klausimus.

Aktų salėje vykusiame Laisvės gynėjų dienos minėjime susirinkusiesiems taip pat buvo pristatyta lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų parengta kompozicija „Ant vėtros sparnų ilgesį kaip vėtrungę užkabinu“, kurios metu skambėjo mokinių skaitomos eilės ir ant medžio šakų buvo kabinami iš balto popieriaus iškirpti paukščiai. Žuvusieji Sausio 13-ąją pagerbti tylos minute.

Skip to content