Įgyvendinome iniciatyvą „Dalyvaujamasis biudžetas“

2023 m. rugsėjo‒lapkričio mėnesiais mūsų mokykla įgyvendino iniciatyvą ,,Dalyvaujamasis biudžetas“.

Jos tikslas – įtraukiant visus 5‒10 klasių mokinius į viešųjų sprendimų priėmimą, įsisavinti dalyvaujamąjį biudžetą Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje. Ši iniciatyva – tai gera galimybė ugdyti mokinių finansinį raštingumą, mokyti atsakingai priimti sprendimus. Šiais metais Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė pinigų mūsų mokyklos mokinių idėjoms, sumanymams įgyvendinti. Rugsėjo mėnesį mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su iniciatyva, jos įgyvendinimo taisyklėmis. Klasės valandėlių metu mokiniai sužinojo, kas yra dalyvaujamasis biudžetas, tvarumas. Po to vyko kūrybinių idėjų mugė „Ką norėtum pakeisti savo mokykloje: tam turi 1500 eurų?”, kurios metu mokinai diskutavo ir rašė siūlymus, ką norėtų įgyvendinti dalyvaudami šiame projekte. Mokinių pasiūlytos idėjos buvo aptartos, užpildytos jų anketos, pridėti būsimo įgyvendinimo brėžiniai, eskizai ir kt. Po to siūlymai buvo pateikti ir pristatyti komisijai, kurią sudarė mokyklos administracijos, mokinių tarybos bei Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai. Iš viso buvo pateiktos penkios idėjos: aktų salės, futbolo vartų, persirengimo kambarių atnaujinimas, poilsio zonos ir pabėgimų kambario įrengimas. Lapkričio 24 dieną baigėsi geriausios, šauniausios ir labiausiai mokiniams reikalingos idėjos rinkimai. Mokiniai aktyviai balsavo ir išrinko dvi labiausiai patikusias idėjas. Mokykloje bus įrengta poilsio zona ir pabėgimo kambarys.

Skip to content