Dalyvavome nakties žygyje ,,Klaipėdos sukilėlių keliais“

Naktį iš sausio 17-osios į 18-ąją mūsų mokyklos 5‒8 klasių mokiniai su tėvais, neformaliojo švietimo skyriaus vedėju ir mokytojais dalyvavo devynioliktajame tradiciniame pėsčiųjų nakties žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais”, skirtame Lietuvos kariuomenės 30-mečiui.
Žygio, kurį organizavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-ąja rinktine, padedant Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei, Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionui bei Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos Klaipėdos įgulos aptarnavimo centrui, dalyviai turėjo įveikti 25 kilometrų atstumą nuo Gargždų iki Klaipėdos.
Žygeiviai, naudodamiesi maršruto žemėlapiais, ne tik keliavo sukilimo dalyvių keliu, bet ir susipažino su Klaipėdos rajono gyvenvietėmis, jo gamta, pagilino istorines žinias apie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos karinę akciją, vykdytą 1923 m. sausio mėnesį.
Sėkmingai dalyvaudami nakties žygyje ,,Klaipėdos sukilėlių keliais“, mūsų mokyklos mokiniai įrodė galintys veikti komandoje, pasitikrino ištvermę ir drąsą, pasisėmė patirties. Jiems žygio organizatoriai įteikė diplomus ir medalius.

Skip to content