Dalyvavome Jūros šventės renginiuose

Pirmą Jūros šventės dieną, liepos 24-ąją, neformaliojo švietimo skyriaus vedėjas A. Piepalius su aštuntos klasės mokiniais dalyvavo jūrininkų pagerbimo ceremonijoje prie „Albatroso“ paminklo Smiltynėje. Jie stebėjo, kaip buvo paminėti išplaukusieji į jūrą ir iš jos negrįžusieji, apdovanoti nusipelnę jūrininkai.
Liepos 25 dieną mūsų mokyklos atstovai dalyvavo vainikų žuvusiesiems jūrose nuleidimo ceremonijoje. Prieš vidurdienį praėjusio amžiaus viduryje Lenkijoje statytu dvistiebiu burlaiviu „Bryza H“ jie kartu su kitų laivų įgulomis nuo Klaipėdos kruizinių laivų terminalo mariomis išplaukė į jūrą. Gerokai nutolę nuo Jūros vartų, mokiniai ir jų mokytojai į bangas nuleido pačių gamintus vainikus, įmetė atsineštas gėles ir tylos minute pagerbė žuvusiuosius jūrose. Tądien mūsų mokyklos atstovai ne tik pabuvojo atviroje jūroje, bet ir pagilino žinias apie burlaivį, susipažino su jo valdymo ypatumais.
Pirmą kartą dalyvaudami šiuose renginiuose, mokiniai ir jų mokytojai ne tik prisidėjo prie jūrinių tradicijų puoselėjimo, bet ir sustiprino ryšius su jūrine miesto bendruomene.

Skip to content