Dalyvavome Jūros šventės renginiuose

Liepos 20 dieną buvo pasitikti Klaipėdos universiteto jachta „Odisėja“ iš Talino plaukę ir Baltijos šalių burlaivių lenktynėse „Baltic Regatta 2021“ dalyvavę mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai.
Liepos 22 dieną mūsų mokyklos atstovai dalyvavo jūrininkų pagerbimo ir jūrinės kultūros apdovanojimų teikimo ceremonijoje prie paminklo „Albatrosas“.
Liepos 23 dieną mokiniai, jų tėvai ir mokytojai atstovavo mokyklai didžiojoje Jūros šventės eisenoje. Išsirikiavę Universiteto alėjoje, jie, nešdami mokyklos vėliavą, mojuodami mėlynais ir baltais balionais, su kitais eisenos dalyviais žygiavo Klaipėdos gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo, kuriame vyko Jūros šventės atidarymo ceremonija. Jos metu mūsų mokyklos mokiniams patikėta iškelti šalių, kurių burlaiviai rungėsi „Baltic Regatta 2021“ lenktynėse, vėliavas.
Tą pačią dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo didžiausio ir moderniausio AB „Smiltynės perkėla“ kelto „Klaipėda“, kurį pastatė UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“, krikštynose.
Liepos 24 dieną 7‒10 klasių mokinių komanda varžėsi tradicinėse vikingų „drakonų” valčių lenktynėse, surengtose Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurei laimėti. Jau vienuoliktą kartą klaipėdiečiams ir miesto svečiams organizuotame pramoginiame renginyje mūsų mokyklos atstovai buvo apdovanoti medaliais. Lenktyniaudami Danės upėje, mokiniai pagilino komandinio darbo ir laivo valdymo įgūdžius.
Tą pačią dieną mūsų mokyklos atstovai plaukė laivu į Baltiją pagerbti žuvusiuosius jūrose.
Dalyvavimas Jūros šventės renginiuose mokyklos bendruomenės nariams suteikė galimybę pamatyti gyvenimo ir darbo sąlygas laive, pajausti jūrinę dvasią ir būti jūrinės valstybės kūrėjais.

Skip to content